RNR_01RNR_02RNR_03

W niedzielę na wycieczkę

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie" wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich" organizują w dniu 24 czerwca 2012 r. wycieczkę nr 19. Zbiórka przed budynkiem dworca PKP w Jeleniej Górze o godz. 9.45. Wycieczkę odbędziemy wspólnie z piechurami z Wałbrzyskiego Klubu Wędrowców.

Trasa długości 15 km prowadzi przez wschodnią część Grzbietu Małego Gór Kaczawskich. Od stacji kolejowej idziemy przez osiedle Zabobrze i po minięciu centrum handlowego podchodzimy na Górę Szybowcową, najwyższy szczyt Grzbietu Małego (561 m). Na górze znajduje się lotnisko Aeroklubu Jeleniogórskiego, jest to również znakomity punkt widokowy na Kotlinę Jeleniogórską, Karkonosze i Rudawy Janowickie. Po integracyjnym śniadaniu przy ognisku ścieżkami leśnymi schodzimy do Dziwiszowa. Oglądamy tu gotycko-barokowy kościół św. Wawrzyńca, w dolnej części wsi znajduje się zespół pałacowy wzniesiony w XVII w., przebudowany później w stylu klasycystycznym. Następnie ścieżką prowadzącą zboczem Sośni dochodzimy do „Grobu Wandala". Nazwę taką nosi jeden z najokazalszych sudeckich marmitów, wyżłobiony w skale przez wody topniejącego lodowca. W końcowej części wędrówki drogą obok krzyża milenijnego schodzimy przez Zabobrze do centrum Jeleniej Góry. Wycieczkę prowadzi Wiktor Gumprecht z Mysłakowic. Uczestnicy we własnym zakresie ubezpieczają się od następstw nieszczęśliwych wypadków, członkowie PTTK z opłaconą składką objęci są ubezpieczeniem zbiorowym.

Opracował Wiktor Gumprecht

Impreza dofinansowana przez: