Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kultywujący tradycje, dorobek i zwyczaje PTTK, szkolący przewodników sudeckich nieprzerwanie od 1953 r., posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycz-nych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

 

CEL:

  • Popularyzacja imprez na orientację na terenie Dolnego Śląska
  • Podwyższanie poziomu startujących w imprezach na orientację turystów
  • Obniżenie kosztów udziału w InO dla indywidualnych turystów poprzez organizację dużej ilości imprez rangi ogólnopolskiej na terenie Dolnego Śląska.
  • Wyłonienie najlepszych turystów-orientalistów na przestrzeni każdego roku kalendarzowego.

Skład osobowy kategorii TE (elita)
Pucharu Dolnego Śląska w Marszach na Orientację
na rok 2017

Równoczesne poruszanie się wielu osób z mapami po tym samym terenie, w celu dotarcia do określonych miejsc, stało się możliwe dopiero w okresie rozwoju nowoczesnej kartografii w XIX wieku, gdy powstały mapy topograficzne drukowane w dużych nakładach, z ujednoliconymi znakami, z rysunkiem o zachowanej skali i bogatym w szczegóły topograficzne. W tym okresie takie mapy praktycznie dostępne były tylko w środowisku wojskowym. Za początek organizacji imprez na orientację można przyjąć połowę XIX wieku, od kiedy prowadzone były przez organizacje sportowo-wojskowe szkolenia i ćwiczenia dla skandynawskiej kadry oficerskiej z zakresu terenoznawstwa.

Regulamin Odznaki Imprez na Orientację

Regulamin Mistrzostw Polski w Marszach na Orientację

Zasady punktacji i współzawodnictwa w turystycznych Imprezach na Orientację PTTK

  1. Prawo do nadawania imprezie rangi ogólnopolskiej, Pucharu Polski oraz Mistrzostw Polski posiada wyłącznie Komisja Imprez na Orientację Zarządu Głównego PTTK.
Informacje dla organizatorów ogólnopolskich Imprez na Orientację rangi Mistrzostw Polski i Pucharu Polski