Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kultywujący tradycje, dorobek i zwyczaje PTTK, szkolący przewodników sudeckich nieprzerwanie od 1953 r., posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycz-nych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

 

Dofinansowano ze środków:

Logo JGcdr9
Prezydent Miasta
Jeleniej Góry
Powiat_Jelenia_Gra
Starostwo Powiatowe
w Jeleniej Górze
U.Marsz.Woj.Dolnolskiego
Urząd Marszałkowski
Województwa Dolnośląskiego

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 30 marca 2025 r. na wycieczkę nr 6 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.45 do Kwieciszowic (uwaga: przystanek na żądanie), gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Krzysztof Zając (tel. 604386126).
Trasa długości 19 km przebiega w zachodniej części Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 23 marca 2025 r. na wycieczkę nr 5 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku „Teatr” przy Alei Wojska Polskiego autobusem MZK nr 19 o godz. 9.09 do Sosnówki Dolnej.
Trasa długości 15 km przebiega w południowej części Kotliny Jeleniogórskiej i środkowej Pogórza Karkonoskiego.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 16 marca 2025 r. na wycieczkę nr 4 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z przystanku „Stadion Miejski” przy ulicy Wincentego Pola autobusem MZK nr 2 o godz. 8.21 do Grabar.
Trasa długości 15 km przebiega we wschodniej części Kotliny Jeleniogórskiej i północnym fragmencie Rudaw Janowickich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 9 marca 2025 r. na wycieczkę nr 3 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.20 do stacji Boguszów Gorce, gdzie będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 14 km prowadzi przez Masyw Chełmca do Kotliny Wałbrzyskiej.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 2 marca 2025 r. na wycieczkę nr 2 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.20 do Wałbrzycha Głównego, gdzie przesiadamy się na pociąg do Jedliny-Zdroju (kierunek Kłodzko). Na stacji kolejowej Jedlina-Zdrój Borowa (dawna nazwa Jedlina Górna) będzie oczekiwał turystów prowadzący wycieczkę Sebastian Miler (tel. 603783610).
Trasa długości 12 km przebiega we wschodniej części Gór Wałbrzyskich. Od stacji kolejowej idziemy do Kamieńska, niegdyś samodzielnej wsi, obecnie części Jedliny-Zdroju.

Pierwsza wycieczka odbędzie się w niedzielę 23 lutego 2025 roku. Zbiórka uczestników na dworcu PKS przy galerii handlowej „Nowy Rynek” w Jeleniej Górze o godz. 9.00. Trasa długości 11 km prowadzi przez południowy kraniec Parku Krajobrazowego Doliny Bobru.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 1 grudnia 2024 r. na wycieczkę nr 47 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty (ostatnią w tym sezonie). Wyjazd z przystanku „Stadion Miejski” przy ulicy Wincentego Pola autobusem MZK nr 2 o godz. 8.21 do Maciejowej. Zbiórka uczestników na przystanku Wrocławska-Kościół o godz. 8.35
Trasa długości 9 km prowadzi wschodnim fragmentem Kotliny Jeleniogórskiej.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 24 listopada 2024 r. na wycieczkę nr 46 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.20 do Wojanowa.
Trasa długości 13 km prowadzi wschodnim fragmentem Kotliny Jeleniogórskiej.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w dniu 17 listopada 2024 r. na wycieczkę nr 45 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 8.34 do Starej Kamienicy (kierunek Świeradów Zdrój).
Trasa długości 14 km prowadzi przez wschodni kraniec Grzbietu Kamienickiego Gór Izerskich.

Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” wraz z redakcją „Nowin Jeleniogórskich” zapraszają w poniedziałek 11 listopada 2024 r. na wycieczkę nr 44 w ramach tegorocznego Rajdu na Raty. W tym dniu przypada 106. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, zabieramy więc ze sobą flagi, chorągiewki, kotyliony, koszulki podkreślające symbolikę święta.
Wyjazd z Jeleniej Góry pociągiem o godz. 7.20 do Janowic Wielkich. Zbiórka uczestników o godz. 7.35 przed budynkiem dworca PKP w Janowicach Wielkich. Trasa długości 13 km prowadzi przez północną część Rudaw Janowickich.