Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kultywujący tradycje, dorobek i zwyczaje PTTK, szkolący przewodników sudeckich nieprzerwanie od 1953 r., posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycz-nych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

 

XLIII Rajd na Raty
Wycieczka autokarowa
Nałęczów 05.08 - 10.08.2013 r.

Organizator: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie" w Jeleniej Górze
Opracowanie trasy, pilotaż: Wiktor Gumprecht.

Program ramowy:

poniedziałek 05.08. - wyjazd z Jeleniej Góry, z ulicy Teatralnej o godzinie 7.00, przejazd do Nałęczowa, po drodze zwiedzanie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.

wtorek 06.08. - przejazd do Ujazdu, zwiedzanie zamku Krzyżtopór; przejazd do Sandomierza, zwiedzanie miasta (Brama Opatowska, Rynek, katedra, Podziemna Trasa Turystyczna, Wąwóz Królowej Jadwigi).

środa 07.08. – przejazd do Wojciechowa, kuźnia - pokaz starych technik kowalskich; przejazd do Zamościa (miasto wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO zwane Perłą Renesansu, zwiedzanie miasta – Rynek Wielki i Solny, katedra, Akademia Zamojska, Rotunda, mury miejskie.

czwartek 08.08. – przejazd do Lublina, zwiedzanie miasta – Muzeum Wsi Zamojskiej, kaplica św. Trójcy na Zamku, katedra, Muzeum na Majdanku.

piątek 09.08. – zwiedzanie Nałęczowa – park zdrojowy, Pałac Małachowskich; Puławy – Pałac Czartoryskich, park; zwiedzanie Kazimierza Dolnego, jednego z najpiękniejszych miast w Polsce łączącego piękno krajobrazu z cennymi zabytkami, miasta artystów.

sobota 10.08. – powrót do Jeleniej Góry, po drodze zwiedzanie Opactwa Cysterskiego w Wąchocku (jedne z najlepiej zachowanych w Polsce wnętrz romańskich).

Koszt wycieczki: 690,00 zł
Cena obejmuje: autokar, noclegi, wyżywienie (5 x śniadanie, 5 x obiadokolacja),
ubezpieczenie NNW, obsługę przewodnicką.

Zapisy wraz z wpłatą przyjmowane są w Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie",
Jelenia Góra ul. 1-go Maja 86

Koszty biletów wstępu (około 170 zł; emeryci, renciści około 140 zł) uczestnicy pokrywają indywidualnie