Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze, kultywujący tradycje, dorobek i zwyczaje PTTK, szkolący przewodników sudeckich nieprzerwanie od 1953 r., posiadający stałe upoważnienie Wojewody Dolnośląskiego do prowadzenia szkolenia przewodników turystycznych, górskich (Decyzja nr 6/99 z dnia 11.10.1999 r.) przyjmuje zapisy na kurs dla kandydatów na przewodników turystycz-nych, górskich na obszar Sudetów III klasy.

Muzeum Dolny Śląsk  PTTK Sudety Zachodnie lustro

Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze
Regionalna Pracownia Krajoznawcza Karkonoszy
przy Oddziale PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze
zapraszają na

„Karkonoskie spotkania krajoznawczo-historyczne”

Karkonoskie spotkania krajoznawczo historyczne 04

Trzydzieste spotkanie odbędzie się w środę 28 sierpnia 2024 roku. Zainteresowanych uczestnictwem w imprezie zapraszamy o godzinie 9.00 do Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze przy ul. Matejki.

Podczas pierwszej części spotkania wysłuchamy wykładu Andrzeja Mateusiaka o związkach znanych mieszkańców miasta Jelenia Góra z PTTK.
Będzie to też okazja do wręczenia wyróżnień naszym działaczom kadrowym oraz podziękowania im za ich trud i wysiłek przy organizacji różnego rodzaju spotkań dla Was, drodzy turyści.

W drugiej części spotkania udamy się pod siedzibę Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze przy ul. 1-go Maja, gdzie o godz. 11.00 odbędzie się uroczystość otwarcia „Odsłonięcia tablicy: Skwer PTTK „Sudety Zachodnie”.

Ze względu na historyczne znaczenie naszego spotkania swój udział potwierdzili przedstawiciele władz Jeleniej Góry oraz zaproszeni goście. Prosimy zatem o zamanifestowanie swojego poparcia dla Towarzystwa i liczne przybycie na tą niecodzienną uroczystość.

W spotkaniu może wziąć udział każdy zainteresowany historią naszego grodu oraz spacerem na świeżym powietrzu, nie trzeba się nigdzie zapisywać. Udział w spotkaniu jest bezpłatny, wskazane jest jedynie ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków (członkowie PTTK są ubezpieczeni w ramach opłaconej składki członkowskiej). Jest to impreza non-profit.

Spacer poprowadzi jego pomysłodawca – Krzysztof Tęcza