POLSKIE TOWARZYSTWO TURYSTYCZNO-KRAJOZNAWCZE
50_ZSPTG_02 50_ZSPTG_03

50 OGÓLNOPOLSKI ZLOT SUDECKICH
PRZODOWNIKÓW TURYSTYKI GÓRSKIEJ PTTK

(42 Ogólnopolski Zlot PTG PTTK)

Pod Honorowym Patronatem
Burmistrza Miasta Szklarska Poręba
Pana Grzegorza Sokolińskiego
50_ZSPTG_04

SZKLARSKA PORĘBA 14 – 16 PAŹDZIERNIKA 2011

ORGANIZATORZY:
Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” w Jeleniej Górze - Komisja Turystyki Górskiej i Pieszej

WSPÓŁORGANIZATORZY:
Delegatura Sudecka KTG ZG PTTK, Karkonoski Park Narodowy

SPONSORZY:
Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego
Starostwo Powiatowe w Jeleniej Górze
Prezydent Miasta Jeleniej Góry
Burmistrz Miasta Szklarskiej Poręby
Karkonoski Park Narodowy w Jeleniej Górze
Wydawnictwo „AD REM” w Jeleniej Górze
Wydawnictwo Turystyczne „Plan” w Jeleniej Górze

KIEROWNICTWO ZLOTU:
Komandor Zlotu - Andrzej GRZYBOWICZ
Wicekomandor Zlotu - Jacek PIELICH
Wicekomandor Zlotu - Krzysztof TĘCZA
Sekretarz Zlotu - Andrzej MATEUSIAK

BIURO ZLOTU:
PTTK Oddział „Sudety Zachodnie”, ul. 1 Maja 86, 58-500 Jelenia Góra, tel. 757525851, te./fax. 757523627, email:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..,
a w czasie trwania Zlotu - w Ośrodku „Rzemieślnik” w Szklarskiej Porębie, ul. Górna 21, tel. 757172089.

CELE ZLOTU:
  • szkolenie kadr społecznych PTTK
  • możliwość uzyskania oraz rozszerzenia uprawnień terenowych
  • prezentacja walorów turystyczno-krajoznawczych Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej
  • promocja walorów przyrodniczych Karkonoskiego Parku Narodowego
  • wymiana doświadczeń i integracja środowiska Przodowników TG PTTK.

TERMIN I MIEJSCE ZLOTU:
Zlot odbędzie się w dniach 14-16 października 2011 roku - bez względu na warunki atmosferyczne.
Inauguracja oraz zakwaterowanie w Ośrodku MSWiA „Rzemieślnik” w Szklarskiej Porębie, ul. Górna 21.

UCZESTNICTWO W ZLOCIE:
Uczestnikami Zlotu mogą być przodownicy turystyki górskiej, którzy w terminie do 20 września 2011 roku nadeślą pocztą lub emailem kartę zgłoszenia wraz z kserokopią dowodu wpłaty wpisowego. Wysokość wpisowego zostanie podane w ostatecznej wersji regulaminu. W miarę wolnych miejsc będą przyjmowani pozostali uczestnicy - członkowie PTTK.
Zgłoszenie oraz wpisowe (z dopiskiem „Zlot”) należy przesłać na adres: Oddział PTTK „Sudety Zachodnie” 58 – 500 Jelenia Góra ul. 1-go Maja 86, Nr konta: BZ WBK S.A. Jelenia Góra 61 1090 1926 0000 0005 1400 0193

ŚWIADCZENIA:
  • znaczek zlotowy,
  • noclegi i wyżywienie (zgodnie z programem Zlotu),
  • udział w wycieczkach zlotowych,
  • opieka przewodnicka na trasach wycieczek,
  • materiały krajoznawcze, gadżety zlotowe
  • udział w ognisku przy sprzyjającej aurze (aprowizacja we własnym zakresie).

POSTANOWIENIA KOŃCOWE:
  • organizatorzy zastrzegają sobie możliwość pobrania w dniu przyjazdu dopłaty od uczestników w przypadku podwyższenia kosztów imprezy, niezależnych od organizatorów;
  • rezygnacja z udziału w Zlocie po potwierdzeniu uczestnictwa powoduje przepadek wpisowego na rzecz organizatora;
  • uczestnicy Zlotu, którzy w karcie zgłoszeniowej podadzą adres e-mail, potwierdzenie przyjęcia na Zlot otrzymają pocztą elektroniczną;
  • dodatkowe informacje na temat Zlotu można uzyskać pod numerem telefonu 607232284 lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu przysługuje organizatorom.

Uwaga: ostateczny Regulamin Zlotu zostanie przedstawiony do dnia 1 czerwca 2011 roku na stronie Oddziału http//:www.pttk-jg.pl.
ROGRAM ZLOTU:

14.10.2011 - piątek
12.00 - 18.00 - przyjmowanie uczestników
18.30 - 19.30 - obiadokolacja,
20.00 - oficjalne otwarcie Zlotu
20.30 - obrady plenarne (rozszerzenie uprawnień)

15.10.2011 - sobota
8.00 - 8.30 - śniadanie
8.45 - wyjście na trasy Zlotu
16.00 -16.30 - powrót z tras
18.00 - 18.30 - obiadokolacja
19.30 - 21.00 - ognisko

16.10.2011 - niedziela
8.00 - 8.30 - śniadanie
9.00 -10.30 - zwiedzanie wystawy znaczków turystycznych
11.30 -12.30 - wyjazd uczestników Zlotu

Uwaga: Trasy Zlotu będą podane w ostatecznej wersji Regulaminu

Do zobaczenia na Zlocie

ROK 2011
ROKIEM TURYSTYKI RODZINNEJ
50_ZSPTG_01

50 Jubileuszowy
Ogólnopolski Zlot Przodowników Turystyki Górskiej
14-16.10.2011

Trasy zlotowe

Trasa I:
Szklarska Poręba Średnia (OW Rzemieślnik) - Wodospad Szklarki - Żółta Skała - Wysoki Most - Michałowice - Grzybowiec - Jagniątków - Pod Dębem - Przełęcz Ludomira Różyckiego - Zamek Chojnik - Sobieszów.

Trasa II:
Szklarska Poręba Średnia (OW Rzemieślnik) - Wodospad Szklarki - Czeska Ścieżka - Droga pod Reglami - Świerczyna - Olszynka - Przesiecka Góra - Zachełmie - Zamek Chojnik - Sobieszów.

Trasa III:
Szklarska Poręba Średnia (OW Rzemieślnik) - Złoty Widok - Dom Vlastimila Hofmana - Słowiniec - Szklarska Poręba Górna - Ośrodek Edukacji Ekologicznej KPN - kolej linowa na Szrenicę (wjazd i zjazd) - Białe Skały - Muzeum „Dom Hauptmanów” - Szklarska Poręba Średnia.

Regulamin w formacie PDF
Trasy zlotowe w formacie PDF